معرفی ابزار Gtmetrix

جزییات بازدید : 5844

تاریخ انتشار : 23 / مرداد / 1398

معرفی ابزار Gtmetrix

معرفی ابزار Gtmetrix

امتیاز :      ( 4.6 / 5 - 94 نفر )

در این مقاله قرار است ابزار بی‌نظیر جی تی متریکس را معرفی کنیم که  یکی دیگر از ابزارهای طراحی شده توسط گروه تریداتس است وبرگرفته از سایت Gtmetrix.com می باشد.

سرعت سایت آنقدر مهم است که گوگل هر ماه حداقل یک مقاله درباره اهمیت آن در وبلاگ وبمستری خود انتشار می‌دهد، پس اگر کسب درآمد و سئو در طریق گوگل برای شما مهم است تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

ابزارGtmetrix یک ابزار کارآمد جهت تست و آنالیز سرعت بارگذاری وب سایت است که به بررسی لودینگ و پارامترهای مختلف که در سرعت بارگذاری وبسایت تاثیرگذار هستند، می پردازد. و سعی دارد با نشان دادن فاکتورهای لازم باعث افزایش سرعت سایت شما شود.

Gtmetrix  به مدیران سایت ها کمک می کند که از چگونگی بارگذاری بخش های مختلف سایت خود مطلع شده و از نقاط ضعف و اشکالاتی که ممکن است در روند بارگذاری و لود قسمت های مختلف از جمله تصاویر، اسکریپت ها، میزان فشرده سازی فایل ها و … وجود دارد، آگاهی یابند و بتوانند به درستی وب سایت خود را بهینه سازی کنند.

 

مزیت های ابزار  Gtmetrix نسبت به سایت Gtmetrix.com

تمامی اطلاعات و قابلیت های سایت Gtmetrix.com در Gtmetrix.irنیز قابل دسترسی است با این تفاوت که Gtmetrix.ir دارای مزیت هایی زیر برای کاربران خود می باشد :

  • در این ابزار قابلیت تغییر User Agent وجود دارد. این قابلیت به کاربران این امکان را میدهد که نحوه بارگذاری سایت خود را در مرورگرهای مختلف مورد بررسی قرار دهند.
  • شما به راحتی می توانید با انتخاب گزینه های موبایل در قسمت User Agent با دستگاه موبایل خود به بررسی سایت مورد نظر بپردازید. در صورتیکه سایت Gtmetrix.com قابلیت استفاده با موبایل را ندارد.
  • این ابزار به کاربران ایرانی این امکان را میدهد که از سرورهای داخل ایران استفاده نمایند. وجود فاصله فیزیکی کمتر بین سرور ایران  و کاربرانی که از داخل ایران سایت ها را لود می کنند ، سرعت دسترسی برای این دسته از کاربران داخلی را بمراتب افزایش می دهد.
  • این ابزار سایت شما را از نظر امنیتی نیز بررسی می کند .

 

برای اینکه از ابزار آنالیز سایت GTmetrix استفاده کنید، ابتدا باید وارد این سایت با آدرس GTMetrix.ir شده و سپس در فیلد Domain.ir آدرس سایت یا صفحه‌ای از سایت که قصد بررسی آن را دارید وارد کنید. در صورت دلخواه می توانید سرور و مرورگر را نیز تغییر دهید و در نهایت پس از وارد کردن عبارت امنیتی روی دکمه بررسی  کلیک نمایید.

پارامترهای کلی مورد بررسی در GTMetrix.ir

در این سایت نتیجه را در سه طبقه بندی page speed , yslow و Security مشاهده می کنید.

page speed

قسمت PageSpeed به فاکتورهای گوگل Google اشاره دارد، فاکتورهایی که برای بهینه سازی لود یک سایت، مدنظر موتور جستجوی گوگل هستند و به آن‌ها اهمیت می‌دهد. به طور میانگین نیز بر اساس این فاکتورها به سرعت وب سایت نمره میدهد که در قسمتscore   PageSpeed درج می شود.

 

yslow

نشان دهنده کارایی و عملکرد سایت و سرور است و به فاکتورهایی که برای یاهو در سرعت سایت مهم است اشاره می‌کند. در yslow score  براساس فاکتورهای این موتور جستجو به وبسایت شما یک رتبه و یا یک امتیاز داده میشود.

 

Security

در این قسمت برخی پارامتر های امنیتی سایت مورد ارزیابی قرار میگیرند.

بررسی سرعت سایت تریداتس توسط ابزار GTMetrix

 

جی تی متریکس بر اساس رنگ بندی به هر یک از پارامترها امتیازی هم به صورت درصدی میدهد که به شرح زیر هستند:

  • سبز پر رنگ: (A) پارامتر مورد نظر به صورت کامل رعایت شده و جای هیچ نقصی در آن وجود ندارد.
  • سبز کم رنگ:(B)  پارامتر مورد نظر رعایت شده و امتیاز قابل قبولی هم دریافت کرده، اما میتواند بهتر هم باشد
  • نارنجی: (C) پارامتر در سایت شما رعایت شده و وجود دارد، اما به صورت کامل رعایت نشده است.
  • قرمز(F): پارامتر مورد نظر در سایت وجود دار، اما اصلا به صورت بهینه از آن استفاده نشده و کمترین امتیاز به آن تعلق میگیرد.
  • خاکستری:  این پارامتر در سایت شما رعایت نشده و امتیازی هم برای آن وجود ندارد.

 

 

پیشنهاد میکنم با مطالعه مقاله راهکارهای افزایش سرعت سایت نیز به طور تخصصی و دقیق با تکنیک های افزایش سرعت سایت آشنا شده و سایت خود را با سریع ترین حالت ممکن ارائه نمایید.

 

 

 

 

 مقالات مرتبط

سئو چیست؟ آشنایی کامل با مفاهیم سئوی داخلی

۸ ابزار رایگان تست ریسپانسیو سایت

روانشناسی رنگ ها در طراحی سایت

بررسی برخی از الگوریتم های گوگل

آشنایی کامل با فریم ورک AMP

آشنایی کامل با سئوی خارجی
 

 

 

ثبت نظر برای این مقاله
امتیاز دهید :
سوال امنیتی : مجموع عدد به علاوه عدد برابر است با : (به عدد وارد نمایید .)