بلاگ

آخرین مقالات و اخبار شرکت

کدنویسی امن
کدنویسی امن
10 / بهمن / 1398

در اغلب موارد، اشتباهات برنامه نویسی که به سادگی قابل اجتناب هستند منجر به بروز آسیب پذیری های قابل سوءاستفاده در نرم افزارها می شوند. گروه پاسخگویی به فوریتهای رایانه ای (CERT) در تحلیل هایی که بر روی هزاران آسیب پذیری گزارش شده به این گروه انجام داده، به این نتیجه رسیده است که اکثر آسیب پذیری ها از تعداد کمی خطاهای برنامه نویسی مشترک ناشی می شوند. در صورت آشنایی برنامه نویسان و توسعه دهندگان نرم افزار با روش های نا امن برنامه نویسی و جایگزین کردن آنها با روش های امن، می توان گام بزرگی را برای کاهش و یا حذف آسیب پذیری های یک نرم افزار، قبل از انتشار آن، برداشت.

ادامه مطلب
ارزیابی آسیب پذیری را با تست نفوذ جعبه ی خاکستری اشتباه نگیرید!
ارزیابی آسیب پذیری را با تست نفوذ جعبه ی خاکستری اشتباه نگیرید!
03 / بهمن / 1398

در تست نفوذ جعبه ی خاکستری (Gray Box or Crystal Box Peneteration Test)  كارشناسان تست نفوذ به مانند يك كارمند سازمان، حق دسترسي به منابعي كه بقيه كاركنان هم مي‌توانند دسترسي داشته باشند دسترسي دارد و با اين نوع دسترسي اقدام به ارائه تست مي‌نمايد.
یک اشتباه رایج در میان کارشناسان و مدیران این است که تست نفوذ صرفا به معنای تست نفوذ از خارج سازمان به شبکه ی داخلی می باشد و اگر دسترسی به داخل شبکه به نفوذگر داده شود عملا دیگر تست نفوذ معنایی ندارد و این فرایند تبدیل به ارزیابی آسیب پذیری)  (Vulnerability Assessment  می شود.

ادامه مطلب
تفاوت   Penetration Testing  و Vulnerability Assessment
تفاوت Penetration Testing و Vulnerability Assessment
03 / بهمن / 1398

آیا تا به حال برای شما پیش آمده است که با شرکتی قرارداد تست نفوذ منعقد کرده باشید و در نهایت گزارشی را دریافت کنید که در آن تنها لیست آسیب پذیری های به روز نشده را که توسط انواع ابزارهای امنیتی و به طور خودکار شناسایی شده است را دریافت کرده باشید؟ اگر این گونه است باید بگویم که شما در این موضوع تنها نیستید! این مشکل در بازار خدمات تست نفوذ بسیار شایع است به طوری که بسیار از شرکت ها در خدمات خود تست نفوذ را به مشتریان ارائه می دهند اما در نهایت چیزی که مشتریان آنها در این خدمات دریافت می کنند ارزیابی آسیب پذیریست و نه تست نفوذ! در این مقاله سعی شده است تا تفاوت این دو خدمت به تفصیل شرح داده شود تا بتوانید بهترین سرویس دهنده را جهت رفع نیاز های خود انتخاب نمایید.

ادامه مطلب